Toyota Zielona Góra

Pijany kierowca opla uderzył w osobówkę w Nowej Soli, wysiadał i zaczął uciekać

Ponad 2,5 promila alkoholu wydmuchał kierujący, którego zatrzymał będący po służbie mł. insp. Marcin Bednarczyk. Nietrzeźwy 47-latek spowodował kolizję i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Przed kilkoma dniami dyżurny nowosolskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji na ulicy Północnej w Nowej Soli. Tam 47- letni mężczyzna jadąc oplem z przyczepką wjechał w tył go pojazdu.

Chcąc uniknąć konsekwencji swoich czynów wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. Nie zdołał daleko uciec, gdyż zobaczył to przejeżdżający obok komendant nowosolskiej jednostki i zatrzymał mężczyznę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili trzeźwości mieszkańca Nowej Soli. – Okazało się, że miał ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji

Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd został odholowany na parking na koszt właściciela. 47-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi wieloletni zakaz prowadzenia, wysoka grzywna do nawet 30 tys. zł oraz kara do dwóch lat więzienia.

Toyota Zielona Góra