Toyota Zielona Góra

Pijany kierowca wpadł dwa razy w przeciągu kilku dni

Policjanci z Pszczewa w przeciągu kilku dni dwukrotnie zatrzymali tego samego kierującego, który wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu, ponadto mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 48- letniemu mężczyźnie grożą mu teraz surowe konsekwencje.

Dzielnicowi z Pszczewskiego Posterunku Policji młodszy aspirant Jakub Stępień oraz młodszy aspirant Bartosz Kopij dobrze znają powierzone im rewiry służbowe oraz mieszkających w nich obywateli. W codziennej służbie wykazują się zrozumieniem, chęcią pomocy oraz eliminowania powstałych zagrożeń. Pełniąc służbę wspólnie na terenie gminy Pszczew zauważyli jak znany im mężczyzna, prowadzi samochód osobowy mimo, iż nie posiada uprawnień do kierowania pojazdów.

Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli w trakcie rozmowy z kierującym mimo zakrytych maseczką ust i nosa wyczuli od niego silną woń alkoholu.  Przeprowadzone badanie potwierdziło przypuszczenia Policjantów i wykazało, że mężczyzna posiada w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci wykonali z kierującym wszystkie czynności procesowe i poinformowali o konsekwencjach prawnych wynikających z popełnionego przestępstwa oraz o tym iż nie może on prowadzić pojazdów.

Kilka dniu później ten sam patrol realizujący zadania na terenie gminy Pszczew ponownie zauważył tego samego mężczyznę za kierownicą, jak się okazało po raz kolejny był on pijany. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Aby uniemożliwić mężczyźnie jazdę policjanci odholowali kierowany przez niego samochód na parking strzeżony .

Bezmyślnemu mężczyźnie grożą teraz surowe konsekwencje prawne.