Po tym co zrobiły dzieci rodzice nie będą zadowoleni. Straty wyceniono na ponad 91 tys. zł (ZDJĘCIA)

Uszkodzeniem dachów budynków przy ul. Wodnej na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie (woj. wielkopolskie) skończyła się zabawa 12-latków i 13-latków. Straty wyceniono na ponad 91 tys.

Do komendy miejskiej policji w Koninie wpłynęło zawiadomienie o uszkodzeniu dachów budynków na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na szkolnym monitoringu widać było jak czterech młodych chłopców skacze i biega po dachu jednego z budynków uszkadzając blachodachówkę. Nastoletni wandale dokonali uszkodzenia pokrycia dachowego altany zrywając gonty. Uszkodzili też kilka świetlików pomieszczeń socjalnych znajdujących się na obiekcie sportowym orlik.

Łącznie straty zostały wycenione na ponad 91,5 tys. zł. Wandalami okazali się czterej chłopcy, mieszkańcy Konina w wieku 12-13 lat. Nieletni zostali przesłuchani w obecności rodziców. W trakcie składania wyjaśnień chłopcy przyznali się do zarzucanego im czynu. Zgodnie oświadczyli, że zrobili to dla zabawy, nie zdawali sobie sprawy z konsekwencji i szkód jakie mogą wyrządzić.

Sprawa wraz z materiałami dowodowymi została przekazana do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszym losie nieletnich wandali.

Toyota Zielona Góra