Podczas Święta Czekolady w Kargowej pobili policjantów

  W sobotę po zakończeniu imprez II Święta Czekolady w Kargowej policjanci zatrzymali dwóch agresywnych mężczyzn, którzy zaatakowali interweniujący patrol.

  Do zdarzenia doszło w sobotę 1 września około godziny 22.40. Patrol policji został wezwany na miejsce, gdzie znajdowały się stoiska gastronomiczne. Okazało się, że jeden z uczestników imprezy II Święto Czekolady wskoczył na ladę stoiska i chciał uderzyć osobę z obsługi.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Policjanci nakazali mężczyźnie zejść ze stoiska i chcieli go wylegitymować. Agresywny młody człowiek zaczął szarpać się z policjantami, aż uderzył jednego z nich. Na pomoc koledze ruszył inny uczestnik imprezy, jak się później okazało Damian D., który uderzył nie tylko policjanta z patrolu ale również strażaka-ochotnika, który pomagał w zabezpieczeniu imprezy w Kargowej. Przez cały czas agresywni mężczyźni obrzucali policjantów wulgarnymi wyzwiskami.

  Łukasz P. i Damian D. zostali zatrzymani w policyjnej izbie zatrzymań. Jak wykazało badanie alkomatem tylko Damian D. był pijany. Miał 1,36 promila alkoholu. Badanie Łukasza P. alkoholu nie wykazało.

  Obaj 24–latkowie usłyszą zarzuty znieważenia funkcjonariusza publicznego oraz czynnego oporu, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  Niestety, podczas Święta Czekolady więcej osób wolało inny niż czekolada napój. Patrole policji interweniowały tej samej nocy jeszcze wobec pięciu nietrzeźwych mężczyzn, którzy zakłócali porządek w centrum Kargowej. Wszyscy zostali zatrzymani do wytrzeźwienia.