Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Podrabiała recepty i odurzała się lekami

Kara do pięciu lat więzienia grozi 32-letniej kobiecie, mieszkance podkrośnieńskiej miejscowości, która podejrzana jest o podrobienie recept.

Policjanci ustalili, że kobieta na domowym komputerze skanowała receptę, po czym ją wypełniała i wykupywała w aptece dwa leki o silnym przeciwbólowym działaniu. Leki te, z uwagi na swoje zastosowanie, mogą być przepisywane tylko przez lekarza, który dla każdego pacjenta ustala osobną dawkę i częstotliwość przyjmowania.

Jak przyznała 32-latka w trakcie przesłuchania , po zakupie tych leków zjadała je w różnych ilościach i różnym odstępie czasu. Skutkiem ubocznym zażywania tych leków były zawroty głowy, osłabienie i senność.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci Wydziału Kryminalnego krośnieńskiej komendy, oprócz postawienia ośmiu zarzutów za podrabianie recept, postawili tej kobiecie dziewiąty zarzut za uzyskanie i zainstalowanie na twardym dysku swego komputera bez zgody osoby uprawnionej kilku programów komputerowych.

32-latka wykupywała leki na podrobionych receptach w różnych aptekach na terenie Krosna Odrzańskiego. Cała sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl