Podrobił podpis na przelewie i wyłudził od firmy z Żagania panele fotowoltaiczne za 60 tys. zł

Panele fotowoltaiczne odnaleziono w miejscowości oddalonej o 100 kilometrów od miejsca zatrzymania 44-latka. fot. Lubuska policja

Żagańscy policjantów wspólnie z funkcjonariuszami z Radomia zatrzymali 44-latka. Oszust podrobił dowód płatności wyłudzając panele fotowoltaiczne warte niemal 60 tys. zł. Policjanci znaleźli panele 100 kilometrów od miejsca zatrzymania mężczyzny. 44-latek usłyszał dwa zarzuty, do których się przyznał.

W styczniu br. do komendy policji w Żaganiu wpłynęło zawiadomienie dotyczące oszustwa polegającego na podrobieniu potwierdzenia dokonania przelewu za zakupione panele fotowoltaiczne. Ofiara była firma z Żagania. Płatność niemal 60 tys. zł nie została zrealizowana, a kontakt z kupującym się urwał.

Sprawą zajęli się policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą. – Podejmując szybkie i skuteczne działania ustalili, że podejrzany znajduje się na terenie województwa mazowieckiego – mówi sierż. Arkadiusz Szlachetki z żagańskiej policji.

Policjanci z Żagania wspólnie z kolegami z Radomia zatrzymali 44-letniego oszusta. Panele fotowoltaiczne odnaleziono w miejscowości oddalonej o 100 kilometrów od miejsca zatrzymania 44-latka. Policjanci ujawnili tam 120 sztuk paneli o łącznej wartości prawie 60 tysięcy złotych. Całość mienia została zwrócona właścicielowi.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał dwa zarzuty oszustwa i podrobienia dokumentu. W trakcie składania wyjaśnień przyznał się do zarzucanych mu czynów. 44-latkowi grozi kara do lat 8 więzienia.