Policja uruchamia mapę wakacyjnych śmiertelnych wypadków

– Liczby, tabele czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji policja będzie na mapie aktualizować bieżącą liczbę i lokalizację śmiertelnych wypadków – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Wypadków na lubuskich drogach jest dużo, niestety śmiertelnych również. Pokazują to statystyki. Podczas wakacji 2018 r. w okresie od 22 czerwca do 2 września na lubuskich drogach doszło do 163 wypadków, w których zginęło 17 osób, a 194 zostały ranne. I to jest mowa tylko o wakacjach.

We wtorek, 18 czerwca, odbył się briefing lubuskiej policji dotyczący bezpieczeństwa na drogach podczas wakacji. Lubuscy policjanci są gotowi do działań zapewniających bezpieczeństwo na drogach regionu. – Zróbmy wszystko, aby po ich zakończeniu słowo „bezpieczeństwo” odmieniane było przez wszystkie przypadki. Wszyscy mamy na to wpływ – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Wakacje to dla policji okres wzmożonej pracy. Jednym z podstawowych zadań jest ruch drogowy. – Pamiętajmy, że wciąż najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, dlatego warto ściągnąć nogę z gazu – mówi nadkom. Maludy.

Policjanci są gotowi do niesienia pomocy, cennej rady czy wskazówki, będą wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. – Jednocześnie zapewniamy, że dla drogowego piractwa nie będzie żadnej akceptacji. Tacy kierowcy nie unikną konsekwencji, bowiem przyczyniają się do drogowych tragedii – zaznacza nadkom. Maludy.

Specjalnie na wakacje policja uruchamia mapę wakacyjnych śmiertelnych wypadków drogowych. Od początku wakacji na mapie, która jest nową aplikacją, będą na bieżąco nanoszone miejsca, w których doszło do drogowych tragedii. – Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat – mówi nadkom. Maludy.