Toyota Zielona Góra

Policjant kryminalny z Żar zatrzymany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprzedawał szajce informacje

CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą zajmująca się wyłudzaniem podatków akcyzowym podczas handlu tytoniem. Jak ustalił portal poscigi.pl, wśród zatrzymanych jest policjant z komendy w Żarach. Miał sprzedawać szajce tajne informacje o planowanych akcjach oraz śledztwach. Wszyscy członkwie gangu zostali aresztowani.  

Na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, 2 sierpnia, br. zostało zatrzymanych pięć osób. CBŚP dokonało zatrzymań w województwach dolnośląskim oraz lubuskim.  Wśród zatrzymanych jest policjant z komendy w Żarach. To kryminalny z 20-letnim stażem. Specjalista do spraw przestępczości gospodarczej. Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali go w domu w Jasieniu

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wszyscy zatrzymani członkowie gangu trafili do siedziby Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie przeprowadzono z ich udziałem  czynności procesowe.

Prali pieniądze z handlu tytoniem

Dwóch zatrzymanych usłyszało zarzuty kierowania oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wyłudzali podatek akcyzowym sprowadzając z Niemiec do Polski tytoniu. Usłyszeli również zarzut „prania brudnych pieniędzy”. Chodzi o pieniądze z lewego obrotu tytoniem. Dodatkowo jeden z szefów gangu usłyszał zarzuty namawiania zatrzymanego policjanta z Żar do przekraczania uprawnień.

Policjant sprzedawał szajce informacje

Trzem osobom prokurator przedstawił zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było popełnianie przestępstw skarbowych związanych z handlem tytoniem, zaś jednej z tych osób dodatkowo zarzut prania brudnych pieniędzy.

Zatrzymany policjant usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień służbowych. Sprzedawał szajce informacje o podejmowanych i planowanych przez polskie i niemieckie organy ścigania działaniach oraz śledztwach. To było objęte tajemnicą służbową.

Dzięki temu szajka mogła unikać dróg na których np. były kontrole. Wiedzieli również o tym, co planują policjanci. To ułatwiało im nielegalny obrót tytoniem.

Wszyscy zatrzymani zostali aresztowani.

– Wyniku przeprowadzonego postępowania administracyjnego mężczyzna został zwolniony ze służby w policji i nie jest już funkcjonariuszem – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka policji w Żarach.

Toyota Zielona Góra