Policjant na rolkach dogonił i zatrzymał poszukiwanego mężczyznę

Sierż. Kamil Biernacki jeżdżąc po służbie na rolkach rozpoznał poszukiwanego mężczyznę. Ruszył za nim w pościg i zatrzymał go. Poszukiwany mężczyzna najbliższe pół roku spędzi w więzieniu.

Sierż. Kamil Biernacki z patrolówki w Świebodzinie wolne popołudnie spędzał aktywnie jeżdżąc na rolkach.W pewnym momencie, wracając już do domu, zauważył, jak do jednego z marketów w Świebodzinie wchodzi poszukiwany mężczyzna. Zgodnie z wyrokiem sądu mężczyzna ma orzeczoną półroczną karę więzienia. Sierż. Biernacki zatrzymał się w pobliżu wejścia, aby poszukiwany nie zdążył uciec i powiadomił dyżurnego, żeby skierował na miejsce patrol.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wychodząc ze sklepu 29-latek zauważył wjeżdżający patrol i rzucił się do ucieczki. – Policjanci ruszyli w pościg, a wraz z nimi, na rolkach, Kamil – mówi mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie. To on okazał się najszybszy, dogonił i obezwładnił uciekającego mężczyznę. Chwilę później w kajdankach znalazł się on w radiowozie. Sierż. Biernacki pełni służbę od 3 lat, od początku w świebodzińskiej komendzie.