Nowosolska drogówka zatrzymała prawa jazdy czterem kierowcom

Nowosolska drogówka w kilka godzin zatrzymała prawa jazdy czterem kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowany o ponad 50 km/h.

Pierwszy kierowca wpadł na radar w Lubieszowie. Kierujący volkswagenem jechał z prędkością 101 km/h w miejscu, gdzie mógł jechać najwyżej 50 km/h. Po chwili, również w Lubieszowie, prawo jazdy stracił kierowca audi. Jechał z prędkością 105 km/h. Zaraz po nim na radar wpadł kierujący volvo. On również miał prędkość 105 km/h.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Czwarty kierujący został zatrzymany w Konotopie. Kierowca skody miał prędkość 104 km/h. Jechał o 54 km/h za szybko. Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy na trzy miesiące. Każdy dostał też mandat po 500 zł, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych. – Jesteśmy podenerwowani aktualna sytuacją, ale to nie powinno nas zwalniać z obowiązku zachowania ostrożności podczas jazdy. Pośpiech za kierownicą nie wróży niczego dobrego, a wręcz przeciwnie. Może spowodować poważne problemy i nieszczęście – mówi mł. asp. Renata Dąbrowicz – Kozłowska, rzecznik policji w Nowej Soli.