Toyota Zielona Góra

Policjant z drogówki mistrzem i rekordzistą Polski w podnoszeniu ciężarów (FILM)

Mł. asp. Marcin Żurawski pobił rekordy Polski w rwaniu, podrzucie oraz dwuboju i z tytułem mistrza kraju wrócił do gorzowskiej jednostki

Mł. asp. Marcin Żurawski pobił rekordy Polski w rwaniu, podrzucie oraz dwuboju i z tytułem mistrza kraju wrócił do gorzowskiej jednostki. Na co dzień funkcjonariusz drogówki swoją pasje łączy ze służbą od wielu lat. Na koncie ma tytuły Mistrza Polski i udział w międzynarodowych zawodach.

W miniony weekend policjant gorzowskiej drogówki startował w XXXI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w Raszynie. Zawody zakończył z sukcesem. Mł. asp. Marcin Żurawski zdobył tytuł mistrza kraju, a przy tym pobił kilka rekordów.

W swojej najlepszej próbie w rwaniu udało mu się uporać z ciężarem 150 kilogramów, a w podrzucie ze 180 kilogramami ustanawiając przy tym rekordy Polski w grupie wiekowej 30-34 lat.

Jego wynik w dwuboju od teraz jest także w tej kategorii najlepszy w kraju. To kolejny tytuł tego funkcjonariusza. W przeszłości był wielokrotnie najlepszy w Polsce. Swoje sukcesy odnosił w młodszych kategoriach wiekowych U17, U20 i U23, także jako członek kadry narodowej.

Mł. asp. Żurawski swoją pasję rozpoczął 17 lat temu. Jako 14-latek poszedł z kolegą do klubu w Myśliborzu. Zafascynowany podnoszeniem ciężarów ciężko trenował na swoje sukcesy. Jego sportowa kariera pokazała, że było warto. 10 lat temu postanowił wstąpić do Policji. Od 3 lat pełni służbę w gorzowskiej komendzie miejskiej w wydziale ruchu drogowego. Udaje mu się łączyć pasję ze służbą.

 

Zostań kierowcą bolta