Policyjny dron w akcji. Złapał 47 kierowców

Policyjny dron w akcji.

Policjanci krośnieńskiej drogówki wspomagani przez kolegów z grupy Speed i policyjny dron realizowali działania „Bezpieczny Powiat”. Wpadło 47 kierowców, a 25 dostało mandaty.

– Policyjne działania rozpoczęły się w rejonie szkoły podstawowej, gdzie funkcjonariusze przyglądali się, czy rodzice przywożący dzieci do szkoły zatrzymują pojazd w miejscu zgodnym z przepisami, dbając tym samym o ich bezpieczeństwo – mówi asp. sztab. Radzisław Śliwa, naczelnik krośnieńskiej drogówki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Następnie, mundurowi skierowali siły na skrzyżowanie drogi krajowej numer 32 z drogą wojewódzką numer 286 w miejscu, w którym dochodzi do kolizji i wypadków drogowych. Mundurowi swoją uwagę skupili na kierowcach zbliżających się do znajdującego się tam znaku STOP, który zobowiązuje dojeżdżających do skrzyżowania do zatrzymania pojazdu przed wjazdem na drogę. 

– To jeden z najważniejszych znaków w prawie o ruchu drogowym, którego lekceważenie może być niebezpieczne i skutkować nawet śmiercią – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji. Podczas realizowanych w tym dniu działań, funkcjonariusze zwracali również uwagę na prędkość i zachowanie kierowców na drodze. 

Wykorzystując do tego celu urządzenia do pomiaru prędkości, usytuowani byli w miejscowościach w których najczęściej dochodzi do łamania tego przepisu, a także wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W sumie policjanci zatrzymali 47 kierowców. 25 z nich dostało mandaty. Policjanci przygotowali też dwa wnioski o ukaranie przez sąd.

Toyota Zielona Góra