Samochody.pl - poscigi.pl

Pomalowali sprayem ścianę bloku. Wandalom grozi nawet 5 lat więzienia (ZDJĘCIA)

W nocy z niedzieli na poniedziałek, 28 stycznia, świebodzińscy policjanci zatrzymali sprawców niszczenia mienia. Trzech młodych mężczyzn sprayem pomalowało elewacje kilku budynków oraz wiatę na wózki przy markecie. Teraz grozi im kara nawet do 5 lat więzienia i zwrot kosztów usunięcia szkód.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, 28 stycznia, mieszkańcy Świebodzina widząc wandali zaalarmowali policję. Na miejsce został skierowany patrol. Z przekazanych informacji wynikało, iż trzy zakapturzone osoby malują sprayem na ścianach różne hasła.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci zauważyli jak jeden z mężczyzn sprayem niszczy niedawno odnowioną elewację budynku. Na widok policjantów mężczyzna usiłował uciekać, ale po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjanta.

Tej nocy zostało zniszczonych kilka miejsc: wiata na wózki przy markecie oraz elewacje kilku budynków. Teraz wandalom grozi kara nawet do 5 lat więzienia i zwrot kosztów strat.

Niszczenie mienia to uciążliwe zjawisko, które każdorazowo spotyka się z oburzeniem społecznym. – Wyrażając przywiązanie do klubu sportowego, uczuć do dziewczyny lub z innej najczęściej banalnej przyczyny sprawcy niszczą cudze mienie, którego przywrócenie do stanu pierwotnego może właściciela lub podatników sporo kosztować – mówi sierż. szt. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl