Duża akcja policjantów drogówki z trzech komend. Jakie wyniki?

Policjanci drogówki z trzech komend przez cały wtorek, 29 stycznia, kontrolowali prędkość na terenie powiatu krośnieńskiego. Efekt to 37 mandatów i zatrzymany jeden pijany kierowca.

Policyjna akcja pod nazwą „Trójkąt bezpieczeństwa” jest prowadzona systematycznie od końca ubiegłego roku. We wtorek działania odbyły się Krośnie Odrzańskmi.– Naszych policjantów wsparli koledzy z komend w Żarach i Żaganiu – mówi asp. szt. Dariusz Kocur, naczelnik krośnieńskiej drogówki.

Polecane  Zaginęła 16-letnia Joanna Kowalczuk. To już trzeci dzień poszukiwań

Przez cały wtorek na drogach powiatu krośnieńskiego działało 13 policjantów z drogówki. Podczas akcji, której głównym założeniem jest kontrola prędkości, wystawiono 37 mandatów. Policjanci skontrolowali 90 kierowców.

Podczas akcji został zatrzymany również pijany kierujący. Jechał dacią i został zatrzymany do kontroli na ul. Gubińskiej w Krośnie Odrzańskim. 58-latek wydmuchał 0,6 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy, które zatrzymali mu policjanci. Teraz 58-latkowi grożą 2 lata więzienia, grzywna nie niższa niż 5 tys. zł oraz zakaz prowadzenia nawet na 15 lat.

Polecane  Majątek położył koło kosza na śmieci. 82-latek tak zrobił, bo kazał mu oszust