Ponad 200 interwencji policji w sylwestrowy weekend w Zielonej Górze i 5,5 tys. kontroli trzeźwości

W sylwestrowy weekend zielonogórscy policjanci interweniowali ponad 200-krotnie. Interwencje dotyczyły głównie nietrzeźwych osób, zakłócania porządku publicznego czy głośno zachowujących się grup młodzieży. Do izby wytrzeźwień odwieziono 16 osób.

Policjanci patrolujący ulice miasta i drogi powiatu skontrolowali trzeźwość ponad 5,5 tys. kierujących. W ciągu całego weekendu policjanci zatrzymali 6 pijanych kierujących oraz 3 naćpanych kierowców.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W sylwestrowy wieczór zatrzymany został w Zielonej Górze mieszkaniec Poznania, który kierował samochodem renault master mając niemal promil alkoholu. Okazało się również, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary aresztu za niezapłacone grzywny.

Od piątkowego wieczoru, 29 grudnia, do wtorkowego poranku, 2 tycznia, odnotowano 22 kolizje. Policjanci ukarali mandatami 149 kierowców. Przygotowali 8 wniosków o ukaranie przez sąd. Czterech kierujących straciło prawa jazdy, jeden z nich za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym.

Do izby wytrzeźwień odwieziono 16 osób.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl