Toyota Zielona Góra

Wypadek w Płotach. Czołowe zderzenie volvo i daewoo. Dwie kobiety ranne, jedna w ciąży (ZDJĘCIA)

Do poważnego wypadku doszło we wtorek, 2 stycznia, w Płotach na ul. Lubuskiej. Czołowo zderzyły się volvo i daewoo. Ranne zostały dwie kierujące. Jedna z kobiet jest w ciąży. Obie zostały zabrane do szpitala w Zielonej Górze. Droga w miejscu wypadku jest zamknięta.

Do wypadku doszło po godz. 12.00. Kierująca volvo jechała w kierunku Zielonej Góry.  Z naprzeciwka nadjeżdżała kierująca daewoo. Na łuku drogi kierująca daewoo wpadła w poślizg, straciła panowanie nad samochodem  i czołowo staranowała volvo. Zderzenie samochodów było bardzo mocne. Samochody są mocno rozbite.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejsce przyjechały wozy zielonogórskiej straży pożarnej i ochotnicza jendostka, karetki pogotowia ratunkowego oraz zielonogórska policja. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku i pomogli poszkodowanym. Za kierownicami obu aut siedziały kobiety. Kierująca volvo jest w ciąży. Rannymi kobietami zajęli się medycy z karetek pogotowia. Obie zostały przewiezione do szpitala w Zielonej Górze. – Jedna z kobiet ma podejrzenie złamania obojczyka – informuje nadkom.Tomasz Szuda, naczelnik zielonogórskiej drogówki.

Droga w miejscu wypadku jest zamknięta dla  ruchu. – Policjanci wyznaczą objazdy – mówi nadkom. Szuda. Na miejscu pracuje drogówka. Policjanci ustalają dokładny przebieg wypadku i przygotowują dokumentację.

– Na drogach jest ślisko, pada deszcz. Musimy pamiętać o ostrożności podczas jazdy w takich warunkach – przypomina nadkom. Szuda.

Godz. 16.30 Droga w Płotach jest już odblokowana. Samochody zostały już zabrane przez pomoc drogową.