Niebezpieczny członek gangu motocyklowego zatrzymany. To handlarz narkotyków (FILM)

53-letni obywatel Niemiec, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, został zatrzymany przez lubuską policję. Ukrywał się w Gubinie. Mężczyzna, na którym ciąży wyrok za handel dużymi ilościami narkotyków i środków psychotropowych, należał do jednej z motocyklowych grup przestępczych działających w Europie. Do odsiadki ma 4,5 roku. Wkrótce zostanie przekazany stronie niemieckiej.

W dniu 17 sierpnia 2015 r. Sąd Krajowy w niemieckim Kleve skazał 53-letniego obywatela Niemiec za udział  w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami i środkami psychotropowymi. Mężczyzna należał do jednego z gangów motocyklowych działających na terenie Europy. – W sprawie usłyszał łącznie cztery poważne zarzuty właśnie za obrót dużymi ilościami narkotyków i środków psychotropowych – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Miał do odsiadki wyrok 4,5 roku więzienia.

Polecane  Szok. Ukradł ze szpitala cenny sprzęt do radioterapii. To ochroniarz (FILM, ZDJĘCIA)

Śledztwem zajmowała się grupa dochodzeniowo-śledcza z Urzędu Kryminalnego Północnej Nadrenii i Westfalii. Od ponad dwóch lat mężczyzna był nieuchwytny dla organów ścigania. Tropy prowadziły śledczych do Polski. Na początku listopada 2017 r. gorzowscy kryminalni zostali poinformowani, że mężczyzna może przemieszczać się w strefie przygranicznej. – Nie było jednak żadnych przełomowych informacji związanych z miejscami przebywania poszukiwanego 53-latka – podkresla nadkom. Maludy.

Sprawdziło się doświadczenie policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie Wlkp., szczególnie w zakresie pracy operacyjnej. To policjanci, którzy mają bogaty bagaż doświadczeń w kontekście poszukiwań osób ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Już w grudniu kryminalni dotarli do konkretnych ustaleń, pozwalających na wytypowanie miejsca ukrywania się niebezpiecznego bandyty. W dniu 28 grudnia ub.r. kryminalni zatrzymali Niemca poszukiwanego ENA. Ukrywał się w jednym z wynajmowanych przez niego mieszkań w przygranicznym Gubinie. – Był zaskoczony zatrzymaniem – mówi nadkom. Maludy. 53-latek został przewieziony do prokuratury w Zielonej Górze. Wkrótce zostanie przekazany stronie niemieckiej.

Polecane  Konkubina z synem i kolegą brutalnie zamordowali Marka. Ciało zakopali w stodole. Myśleli, że nikt się nie dowie (ZDJĘCIA)