Porwali 12-latka, wrzucili do bagażnika bmw i wozili po osiedlu. Zaalarmowano policję

Chełmscy policjanci zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn, którzy porwali 12-latka. Sprawcy siłą wepchnęli chłopca do bagażnika samochodu i przewieźli po terenie jednego z osiedli w Chełmie. Po kilku minutach wypuścili go grożąc pobiciem, gdy komuś o tym powie. Powodem takiego zachowania miało być nastraszenie nastolatka.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 25 kwietnia, przed godziną 14.00 na jednym z osiedli w Chełmie. Przypadkowa osoba zauważyła, że dwaj mężczyźni wkładają siłą do bagażnika bmw małego chłopca, po czym odjeżdżają. O zdarzeniu poinformowała dyżurnego komendy.

Zaraz po zgłoszeniu policjanci odnaleźli na terenie Chełma samochód, którym poruszali się sprawcy. Wytypowali i zatrzymali w związku z tym zdarzeniem 22-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 20 i 23-lat. Wszyscy są mieszkańcami Chełma.

Policjanci ustalili, że pokrzywdzonym jest 12-letni chłopiec, którego przez kilka minut wieźli w bagażniku samochodu. Następnie wypuścili go grożąc pobiciem, gdy powie komuś o tym zajściu. Osoby te chciały go nastraszyć, gdyż miał być w konflikcie z siostrą jednego z nich.

Wczoraj kobieta i młodszy z mężczyzn zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Zastosowano też wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Z kolei z 23-latekiem czynności procesowe będą wykonywane.

Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl