Pościg za skradzionym mercedesem. Złodziej porzucił auto w lesie i uciekł

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry – Babimostu prowadzili pościg za skradzionym mercedesem. Kierowca porzucił samochód w rowie z wodą i uciekł. Mercedes GLC 250 o wartości 200 tys. zł został ukradziony w niemieckiej miejscowości Lubeck.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zielonej Górze – Babimoście w czwartek, 6 lutego, próbowali zatrzymać do kontroli mercedesa GLC 250. Kierujący początkowo zwolnił, a po chwili zignorował sygnały do zatrzymania się, przyspieszył i zaczął uciekać drogą krajową nr 32 w kierunku Zielonej Góry. Funkcjonariusze ruszyli w pościg powiadamiając policję. Po kilku kilometrach kierujący mercedesem zjechał do lasu w pobliżu Krosna Odrzańskiego. Tam wjechał do rowu z wodą, porzucił samochód i uciekł.

Funkcjonariusze SG w trakcie sprawdzania danych mercedesa ustalili, że tablice rejestracyjne na pojeździe pochodzą od innego mercedesa. Ustalono również, że mercedes GLC 250 o szacunkowej wartości 200 tys. zł został skradziony tego samego dnia o godz. 7.00 w miejscowości Lubeck na terytorium Niemiec. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie zielonogórska Policja.