Poszukiwany do odbycia kary ukrywał się w piwnicy bloku w Zielonej Górze

Zielonogórscy kryminalni zatrzymali 25-latka poszukiwanego do odbycia kary więzienia. Mężczyzna ukrywał się w piwnicy bloku na jednym z osiedli. W piwnicy policjanci znaleźli również amfetaminę i marihuanę.

Zielonogórscy kryminalni poszukiwali 25-letniego zielonogórzanina. List gończy za nim wydał Sąd Rejonowy w Zielonej Górze. Mężczyzna miał do odbycia karę więzienia za przestępstwa narkotykowe. Kryminalni ustalili, że 25-latek ukrywa się w jednym z bloków na osiedlu w Zielonej Górze. – W ciągu dnia policjanci odnaleźli poszukiwanego w piwnicy tego bloku i tam zatrzymali. W pomieszczeniu piwnicznym były też narkotyki – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. W piwnicy było ponad 89 g amfetaminy i 1,6 marihuany. Oprócz tego waga elektroniczna i woreczki strunowe. 25-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Zanim trafi do aresztu śledczego usłyszy zarzuty popełnionych kolejnych przestępstw narkotykowych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zielonogórscy policjanci w ciągu roku prowadzą poszukiwania ponad 100 osób zaginionych, około 400 osób poszukiwanych listami gończymi i ponad 1000 osób poszukiwanych do spraw kryminalnych. – Kilkadziesiąt spraw poszukiwawczych toczy się od kilku lat, głównie z powodu wyjazdu poszukiwanej osoby za granicę – mówi podinsp. Barska. Od początku 2020 r. zielonogórscy policjanci zatrzymali 83 osoby poszukiwane listami gończymi oraz 295 osób z nakazami doprowadzenia i poszukiwanych do ustalenia miejsca pobytu.