Jechał i rozmawiał przez telefon. Dostał mandat i punkty karne (FILM)

Do zdarzenia doszło w czwartek, 30 lipca, na trasie koło Strzelec Krajeńskich. Policjanci z drogówki ukarali mandatem i punktami karnymi kierowcę, który podczas jazdy rozmawiał przez komórkę. Policjanci zaznaczają, że rozmowa przez telefon w czasie jazdy jest bardzo niebezpieczna.

Na nagraniu zarejestrowanym policyjna kamerą widać kierowcę renault jadącego drogą krajową nr 22. Kierujący przez kilkanaście sekund wpatruje się w ekran telefonu, a chwilę później przykłada aparat do ucha. W jego przypadku nieodpowiedzialna jazda zakończyła się mandatem w wysokości 200 zł i 5 punktami karnymi.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wielu kierowców w czasie jazdy rozmawia przez telefon, pisze smsy czy nawet przegląda strony internetowe. – Takie zachowania są bardzo niebezpieczne i niestety zdarzają się dość często. Dlatego policjanci reagują zdecydowanie – mówi mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich i dodaje, że nagranie z policyjnej kamery jest publikowane, żeby uświadomić kierowców, jak nie powinna wyglądać jazda samochodem.

Jadąc z prędkością kilkudziesięciu kilometrów na godzinę pokonujemy w ciągu jednej sekundy spory odcinek drogi. W każdej chwili inny kierowca może popełnić błąd, na jezdnię może wbiec zwierzę. W taki wypadku rozmowa przez telefon opóźni prawidłową reakcję i jazda może zakończyć się tragedią.