Poszukiwany do odbycia kary więzienia miał w domu pół kilograma narkotyków

Policjanci z lubskiego komisariatu zatrzymali 35-latka, który był poszukiwany listem gończym. W jego mieszkaniu znaleźli niemal pół kilograma marihuany, które ukryte były w pudełkach i sejfie Mężczyzna został przesłuchany i trafił do aresztu.

W  poniedziałek, 13 stycznia, policjanci z komisariatu w Lubsku zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym. – 35-latek przebywał w swoim miejscu zamieszkania i nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. Od maja ubiegłego roku ukrywał się m.in. na terenie Niemiec.

Podczas przeszukania mieszkania 35-latka policjanci znaleźli narkotyki. To blisko pół kilograma marihuany. Część zabronionych środków spakowana była w plastikowe pudełka, część ukryta w sejfie, który znajdował się na ścianie. 35-letni mieszkaniec powiatu żarskiego nie chciał otworzyć sejfu. Dopiero kiedy policjanci chcieli ingerować siłą, poszukiwany go otworzył. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego  aresztu. We wtorek, 14 stycznia, został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Tłumaczył, że środki te posiadał na własny użytek. 35-latek trafił za kraty. Za popełnione wcześniej przestępstwa w więzieniu spędzi  co najmniej 5 lat. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra