Toyota Zielona Góra

Poważny wypadek na „trasie śmierci”. Zderzenie pięciu samochodów. Ranni byli wycinani z aut (ZDJĘCIA)

Do bardzo poważnego wypadku doszło w czwartek, 23 stycznia. Na trasie śmierci za Piaskami. Zderzyło się pięć samochodów. Ranne są trzy osoby. Dwie były wycinane z rozbitych aut przez strażaków. Droga jest zablokowana.

Kierujący ciemnym niezidentyfikowanym na tą chwilę samochodem jechał w stronę Nowogrodu Bobrzańskiego. Zwolnił skręcają do lasu. – Samochód jadący za ciemnym autem wyhamował, ale nie zdążył zahamować jadący z  nam citroen – mówi asp. Mariusz Wąsowicz, zastępca naczelnika zielonogórskiej drogówki. Kierujący mercedesem busem również zaczął hamować chcąc uniknąć zderzenia i wtedy najprawdopodobniej wyjechał na przeciwległy pas ruch, tam czołowo zderzył się z lawetą zielonogórskiej pomocy drogowej. Kierujący nissanem chcąc uniknąć zderzenia wjechał między lawetę i busa uderzając w lawetę. W sumie w zdarzeniu brało udział pięć samochodów.

Na miejsce wypadku dojechały wozy zielonogórskiej straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego oraz zielonogórska policja. Wylądował również śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Kierowcy lawety i busa z bardzo mocno rozbitych samochodów byli wycinani sprzętem hydraulicznym przez strażaków. – ranne zostały trzy osoby – mówi asp. Wąsowicz. To kierowcy lawety i busa oraz pasażerka nissana. Jedna osoba została przewieziona do szpitala w Żarach. Dwie do trafiły do szpitala w Zielonej Górze. Jedną z miejsca wypadku zabrał śmigłowiec LPR.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. – Utrudnienia potrwają kilka godzin – mówi asp. Wąsowicz. Policjanci wyznaczyli objazdy przez Świdnicę, Kaczenice i Niwiska do Nowogrodu Bobrzańskiego.

Zostań kierowcą bolta