Poważny wypadek na „trasie śmierci”. Zderzenie pięciu samochodów. Ranni byli wycinani z aut (ZDJĘCIA)

Do bardzo poważnego wypadku doszło w czwartek, 23 stycznia. Na trasie śmierci za Piaskami. Zderzyło się pięć samochodów. Ranne są trzy osoby. Dwie były wycinane z rozbitych aut przez strażaków. Droga jest zablokowana.

Kierujący ciemnym niezidentyfikowanym na tą chwilę samochodem jechał w stronę Nowogrodu Bobrzańskiego. Zwolnił skręcają do lasu. – Samochód jadący za ciemnym autem wyhamował, ale nie zdążył zahamować jadący z  nam citroen – mówi asp. Mariusz Wąsowicz, zastępca naczelnika zielonogórskiej drogówki. Kierujący mercedesem busem również zaczął hamować chcąc uniknąć zderzenia i wtedy najprawdopodobniej wyjechał na przeciwległy pas ruch, tam czołowo zderzył się z lawetą zielonogórskiej pomocy drogowej. Kierujący nissanem chcąc uniknąć zderzenia wjechał między lawetę i busa uderzając w lawetę. W sumie w zdarzeniu brało udział pięć samochodów.

Polecane  Rozbitych pięć samochodów. Dwie kolizje na jednej ulicy (ZDJĘCIA)

Na miejsce wypadku dojechały wozy zielonogórskiej straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego oraz zielonogórska policja. Wylądował również śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Kierowcy lawety i busa z bardzo mocno rozbitych samochodów byli wycinani sprzętem hydraulicznym przez strażaków. – ranne zostały trzy osoby – mówi asp. Wąsowicz. To kierowcy lawety i busa oraz pasażerka nissana. Jedna osoba została przewieziona do szpitala w Żarach. Dwie do trafiły do szpitala w Zielonej Górze. Jedną z miejsca wypadku zabrał śmigłowiec LPR.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. – Utrudnienia potrwają kilka godzin – mówi asp. Wąsowicz. Policjanci wyznaczyli objazdy przez Świdnicę, Kaczenice i Niwiska do Nowogrodu Bobrzańskiego.

Langner odszkodowania
Reklamy