Poważny wypadek. Rannemu pomogli młodzi chłopacy, reanimowali go (ZDJĘCIA)

Do wypadku doszło we wtorek, 17 grudnia, około godz. 13.00 w centrum Lubska. O zdarzeniu poinformował nas Czytelnik.

Nasz czytelnik przysłał do redakcji poscig.pl zdjęcia z wypadku w Lubsku. Kierujący fordem uderzył w słup w centrum Lubska, przy Biedronce. – Okazało się, że pan miał zatrzymanie krążenia. Trzech młodych chłopaków zachowało się na medal i ostrożnie wyciągnęli pana z samochodu. Zaczęli go reanimować – relacjonuje czytelnik.

Jak ustaliła żarska policja, kierowca forda nagle zjechał z drogi na przeciwległy pas ruchu i uderzył w betonowy słup. Mężczyzna na miejscu zdarzenia był reanimowany. Nieprzytomny trafił do szpitala. W aucie jechali zona i dziecko, którym na szczęście nic się nie stało.

Pochwała należy się młodym chłopakom, którzy ruszyli na pomoc rannemu w wypadku. Postawy gratuluje im burmistrz Lubska. „… na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa mieszkańców Lubska, którzy do przyjazdu karetki prowadzili reanimację poszkodowanego w wypadku. Udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym jest naszym obowiązkiem, ale nie każdy podejmuje działania, które mogą uratować życie innym, ze strachu lub braku wiedzy jak to zrobić.  Tym bardziej dziękuję osobom, które zdobyły się na to, by pomóc i uratować życie! Dziękuję! Burmistrz Lubska Janusz Dudojć.