Poznali się przez internet. On obiecał jej szyfr do sejfu wypchanego dolarami. Kobieta straciła 77 tys. zł

Czterdziestokilkuletnia mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego na początku kwietnia br. za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych poznała mężczyznę. Obiecała jej znajomość i szyfr do sejfu, w którym jest 430 tys. dolarów. W rezultacie stracła 77 tys. zł

Kobieta i mężczyzna nawiązali bliższą znajomość internetową. Pokrzywdzona znała jedynie jego imię i nazwisko oraz wiek. Twierdził, że przebywa aktualnie w Afganistanie. Do spotkania w realnym świecie między nimi nigdy jednak nie doszło.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po pewnym czasie mężczyzna poprosił kobietę o odbiór jego majątku. To był sejfu z zawartością 430 tysięcy dolarów amerykańskich. Kobieta nieświadoma podstępu przelewała na jego konto kolejne kwoty opłat za opłacenie przesyłki, cła i tak dalej. Znajomy obiecał, że poda jej numer szyfru do sejfu kiedy on do niej dojdzie.

Kilka dni temu kobieta dostała wiadomość z numeru telefonu należącego do mężczyzny od jego rzekomego znajomego. Powiadomił, że jej znajmy zginął podczas ataku na szpital. Wtedy pokrzywdzona zorientowała się, że została oszukana i powiadomiła policję. W ten sposób straciła prawie 77 tys. zł.