Toyota Zielona Góra

Przemycali 18 emigrantów busem zrobionym na karetkę pogotowia ratunkowego. Przemytnicy mieli kombinezony ochronne (ZDJĘCIA)

Przemycali 18 emigrantów busem zrobionym na karetkę

Osoby zajmujące się przemytem emigrantów próbują różnych sposobów przechytrzyć służby. Jeden z przemytników wiózł emigrantów busem przypominający karetkę pogotowia ratunkowego.

We wtorek, 9 listopada, wieczorem w miejscowości Wieliczki (pow. olecki) policjanci z oleckiego ruchu drogowego, w trakcie patrolu drogi wojewódzkiej zauważyli jadącą z naprzeciwka karetkę.

Jej wygląd i wyposażenie, które posiadała, wzbudziły podejrzenie policjantów co do faktycznego przeznaczenia tego pojazdu.

Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. Przednie siedzenia zajmowali dwaj 28-latkowie ubrani w kombinezony ochronne. Okazało się, że to mieszkańcy Warszawy. Jednak nie byli to wcale pracownicy służby zdrowia i nie transportowali osoby zakażonej koronawirusem.

W przestrzeni ładunkowej znajdowało się 18 cudzoziemców nieznanej narodowości, którzy na terenie Polski znaleźli się nielegalnie. Auto zostało zabezpieczone, a kierujący, pasażer, jak i obcokrajowcy zostali zatrzymani i przekazani do dyspozycji straży granicznej i prokuratury.

Za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy mężczyznom grozi kara do 8 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra