Przyjechał po dzieci zepsutym autokarem. Policja nie pozwoliła na wyjazd (ZDJĘCIA)

Policjanci z krośnieńskiej komendy w poniedziałek, 11 czerwca, w Maszewie kontrowali autokar, który miał wieźć dzieci na wycieczkę. Wyjazd opóźnił się ze względu na duże wycieki oleju napędowego z pojazdu. Na miejsce kontroli wezwano autobus zastępczy. Uczniowie z opóźnieniem, ale bezpiecznie mogli wyruszyć w podróż.

W poniedziałkowy poranek uczniowie szkoły z Maszewa mieli wyjechać na wycieczkę, ale ich wyjazd opóźnił się. – Autokar, który miał wieźć dzieci, jak się okazało ma duże wycieki oleju napędowego – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Polecane  Ukradł samochody warte 150 tys. zł 29-latek nie przyznaje się (FILM, ZDJĘCIA)

Policjanci krośnieńskiej drogówki, którzy przyjechali skontrolować autokar przed wyjazdem, bezwzględnie zakazali kierowcy dalszej jazdy i zatrzymali mu dowód rejestracyjny. Na miejsce kontroli wezwano autobus zastępczy. – Dzieci z opóźnieniem, ale przede wszystkim bezpiecznie mogły wyruszyć w podróż – mówi asp. szt. Kulka.

Na miejsce wezwano straż pożarną z Krosna Odrzańskiego oraz OSP Połęcko. Strażacy zabezpieczyli wyciek oraz zutylizowali powstałą plamę oleju.

Od początku maja br., policjanci powiatu krośnieńskiego przeprowadzili 43 takie kontrole. Był to pierwszy przypadek zepsutego autokaru.

Polecane  Śmiertelny wypadek. 58-latek wjechał motorowerem pod ciężarówkę

Zgłoszenia czasu i miejsca kontroli przyjmowane są pod numerami telefonu: od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 – nr tel. 68 383 31 47, w nagłych przypadkach – nr tel. 68 383 31 11. Koordynacją kontroli autokarów zajmuje się asp. szt. Dariusz Kocur, naczelnik drogówki w Krośnie Odrzańskim.