Radni Klubu Zielona Razem apelują o przełożenie terminu wyborów prezydenckich

Radni klubu Zielona Razem w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi i walką z koronawirusem wystosowali apel do polityków PIS. Radni Klubu Zielona Razem proszą także mieszkańców Zielonej Góry, żeby poparli ich apel i złożyli w tej sprawie swój podpis.

W apelu czytamy: „Do zielonogórskich polityków PiS, w szczególności posła Jerzego Materny i Marka Asta, do przewodniczącego Rady Miasta Zielona Góra Piotra Barczaka oraz pozostałych radnych będących członkami Prawa i Sprawiedliwości Bożeny Ronowicz, Eleonory Szymkowiak, Jacka Budzińskiego i Marka Budniaka. Apelujemy do Państwa o wsparcie naszych działań w celu odroczenia co najmniej do jesieni wyborów prezydenta naszego kraju. Przygotowaliśmy projekt uchwały Rady Miasta. Chcemy aby wszyscy radni podpisali się pod tym projektem. Od jutra będzie możliwość potwierdzenia swym podpisem, że bardziej niż wybory cenimy sobie zdrowie mieszkańców. Zdrowie i życie mieszkańców to wartość najwyższa i nikt nie ma prawa narażać go na niebezpieczeństwa z żadnego powodu. To władze samorządowe będą odpowiedzialne za organizację wyborów w czasie epidemii i to my bezpośrednio będziemy musieli namawiać ludzi by zaryzykowali zdrowiem nie tylko idąc do wyborów ale pracując przy ich organizacji.

Nie chcemy tego i sprzeciwiamy się temu z pełną stanowczością. Mamy obowiązek chronienia mieszkańców przed zagrożeniami i jest to najważniejszy z wszystkich naszych obowiązków. Nawet gdyby miało to oznaczać przełożenie jakże ważnego wydarzenia. Dlatego jako radni klubu Zielona Razem namawiamy do przyłączenie się do naszego apelu o  przesunięcie wyborów prezydenckich na dużo późniejszy termin, kiedy minie zagrożenie epidemiologiczne i który będzie w pełni bezpieczny dla mieszkańców Zielonej Góry”.

Radni klubu Zielona Razem proponują, żeby wszyscy radni w Zielonej Góra podpisali projekt uchwały w tej sprawie. Radni proszą także mieszkańców Zielonej Góry by poparli apel i złożyli w tej sprawie swój podpis.

TU MOŻNA PODPISAĆ PETYCJĘ