Roztrzaskał oplem witrynę salonu kosmetycznego i uciekł. 25-latek był pijany (ZDJĘCIA)

Roztrzaskał oplem witrynę salonu kosmetycznego w Nowej Soli.

Pijany 25-latek oplem roztrzaskał witrynę salonu kosmetycznego w Nowej Soli. Uciekł z miejsca zdarzenia, ale został szybko zatrzymany.  Wydmuchał 1,3 promila alkoholu.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę, 30 lipca. Dyżurny nowosolskiej komendy policji został powiadomiony o zdarzeniu na ul. Waryńskiego. Na miejsce natychmiast pojechał najbliżej znajdujący się patrol.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Okazało się, że kierujący ople wjechał w witrynę salonu kosmetycznego. Porzucił samochód i uciekł z miejsca zdarzenia. – Policjanci rozpytali świadków i okolicznych mieszkańców, którzy pomogli dotrzeć do kierującego – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka policji w Nowej Soli.

Kierowca opla był pijany

Kierowca opla został zatrzymany. Uciekł, ponieważ był pijany. Wydmuchał 1,3 promila alkoholu. Dodatkowo naraził życie swojego kolegi, którego przewoził wiedząc, że jest nietrzeźwy.

Mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do winy. 25-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia, grzywna do 30 tys. zł oraz  zakaz prowadzenia na czas nie krótszy niż 3 lata.