Ruszyła duża akcja drogówki. Potrwa pięć dni

Lubuscy policjanci rozpoczęli akcję pod nazwą „Boże Ciało”. Od środy, 29 maja, do poniedziałku, 3 czerwca, na lubskich drogach pojawi się więcej policyjnych patroli. Będą kontrole prędkości oraz trzeźwości.

Przed nami kilka dni wolnych. Wszystko za sprawą święta jakim jest „Boże Ciało” przypadające w tym roku na 30 maja. Wielu z nas skorzysta z możliwości przedłużenia weekendu biorąc w piątek urlop. Czas ten będzie z pewnością przez wielu wykorzystany na chwilowy urlop z dala od domu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policyjne statystyki szybko przekonują, że nieszczęść i ludzkich tragedii jest zbyt wiele. Od początku roku na lubuskich drogach doszło do 165 wypadków, w których zginęły 24 osoby, a 191 zostało rannych.

Policjanci zatrzymali już 795 pijanych kierowców. Aż 26 019 razy kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość, spośród 45 734 wszystkich drogowych przewinień. – Dlatego to czas wytężonej pracy dla wszystkich lubuskich policjantów, którzy w całodobowych służbach dbać będą o bezpieczeństwo Lubuszan i wszystkich tych, którzy w tym czasie przebywać będą w naszym regionie – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Ruszyła akcja policji „Boże Ciało”

Policjanci z drogówki wyposażeni w oznakowane i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, motocykle, drony, laserowe mierniki prędkości zwracać będą szczególną uwagę na prędkość z jaką będą jechać kierowcy. – To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji – mówi podinsp. Maludy.

Bacznie obserwowane będzie zachowanie kierowców na drodze, sposób w jaki przewożą pasażerów. Czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci korzystają ze specjalnych fotelików. W ruch pójdą alkotesty i testery narkotykowe, a kierowcy powinni spodziewać się licznych kontroli.

Warto przypomnieć, że jeśli poprzedniego wieczoru piliśmy alkohol, to nigdy nie ryzykujmy i sprawdźmy czy jesteśmy trzeźwi. Zawsze, o każdej porze dnia i nocy, można wybrać się na komisariat czy komendę policji i tam anonimowo sprawdzić stan trzeźwości.