Ruszył nowy zielonogórski rower miejski. W planach nowe stacje przy Ochli i w Zatoniu

– Mamy 350 rowerów i 40 stacji – mówi prezydent Zielonej Góry Marcin Pabierowski. fot. poscigi.pl

Ruszył zielonogórski rower miejski. W tym roku operatorem rowerów jest firma Orange Polska. Do skorzystać z jednośladu trzeba ściągnąć aplikację „roovee”, zarejestrować się i wpłacić 10 zł.

Zielonogórski rower miejski oficjalnie ruszył w środę, 29 maja. – Mamy 350 rowerów i 40 stacji – mówi prezydent Zielonej Góry Marcin Pabierowski. Dodaje, że magistrat chce uruchomić nowe stacje przy kąpielisku w Ochli oraz w Zatoniu. – Chciałbym również, żeby do miasta weszły także rower elektryczne – mówi prezydent Pabierowski.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Włodarz miasta przypomniał o rywalizacji rowerowej stolicy polski i kręcenia dla Zielonej. – Instalujemy aplikację i kręcimy kilometry dla Zielonej Góry – mówił Pabierowski podczas konferencji prasowej pod urzędem miasta.

Ruszył zielonogórski rower miejski

Rower ma siedem biegów. – Nie da się nim przewozić innych osób – mówi Arkadiusz Sobków, kierownik Biura Ruchu Drogowego w UM Zielona Góra. Za pierwsze 20 minut nie płacimy. Druga i każda kolejna rozpoczęta godzina wypożyczenia roweru to koszt 4 zł.

Rower można zostawić w każdym dowolnym miejscu, wtedy opłata za pozostawienie roweru poza strefą zwrotu wyniesie 10 zł. Za to osoba, która wypożyczy rower za stacją i odda go do stacji otrzyma bonus w wysokości 2 zł.