Ruszyła duża akcja policji „Boże Narodzenie”. Wzmożone kontrole trzeźwości i prędkości

Lubuska policja rozpoczęła świąteczną akcję. Na drogach zobaczymy więcej patroli drogówki z ręcznymi radarami. Wzmożone będą również kontrole trzeźwości. Napotkamy także nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami na pokładach. Wszystko po to, żebyśmy bezpiecznie dotarli na święta.

– Nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych czuwać będą policjanci, dla których rozpoczęły się właśnie wzmożone działania, które potrwają do zakończenia świąt – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Kontrola trzeźwości kierowców, prędkości z jakimi się poruszają, stanu technicznego pojazdów, to podstawa policyjnych działań. – Zwolnijmy. Każdy zdąży przywitać się z najbliższymi i przełamać się z nimi opłatkiem. Warunkiem jest tylko zdrowy rozsądek i ostrożność – mówi nadkom. Maludy.

Policja przypomina, zrezygnujmy z ryzykownych manewrów, które zagrożą nie tylko nam i naszym pasażerom ale także innym kierowcom. – Z pewnością przyda się dużo cierpliwości, bo momentami na drogach będzie tłoczno – mówi nadkom. Maludy.

Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole prędkości na różnych trasach. Znacznie więcej będzie również kontroli trzeźwości, rutynowych oraz w ramach różnych działań.

Przedświąteczny piątek, 21 grudnia, zaczął się tragicznie. W wypadku na drodze w Niegosławiu pod Drezdenkiem zginęli dwaj młodzi mężczyźni. Rozpędzony volkswagen golf wypadł z drogi i roztrzaskał się o drzewo.

W minionym roku podczas świąt doszło do 10 wypadków, w których rannych zostało 14 osób, ale nikt nie zginął. W 2016 r. w 9 wypadkach zginęła 1 osoba.