Toyota Zielona Góra

Ryzykował życiem. Jechał rowerem trasą S3 (FILM)

Jechał rowerem trasą S3.

Policjanci z międzyrzeckiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który jechał rowerem drogą ekspresową S-3. Wybierając tę trasę, kierujący rowerem ryzykował własnym życiem. Dopuszczalna prędkość pojazdów na drogach ekspresowych to 120 km/h. Każde przejeżdżające obok niego auto mogło doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.

W sobotę (25 maja) przed tuż po godzinie 15, po otrzymaniu zgłoszenia o nieodpowiedzialnym rowerzyście, we wskazany rejon drogi pilnie pojechał policyjny patrol mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego międzyrzeckiej komendy. Według zgłoszenia mężczyzna na rowerze miał poruszać się pasem w kierunku Gorzowa.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mundurowym szybko udało się namierzyć rowerzystę i zatrzymać do kontroli w okolicach miejsca obsługi podróżnych Popowo. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jedzie do domu, a ponieważ zależy mu na czasie postanowił skrócić sobie drogę podróżując drogą ekspresową. Trasą S3 chciał pokonać około 20-kilometrowy odcinek miedzy węzłami Międzyrzecz Północ, a Skwierzyna Zachód.

Lekkomyślny rowerzysta zastał ukarany mandatem karnym w wysokości 250 złotych. – W celu zapewnienia bezpieczeństwa w asyście policyjnego radiowozu, rowerzysta został odprowadzony w bezpieczne miejsce, gdzie mógł kontynuować swoją podróż – mówi sierż. sztab. Mateusz Maksimczyk, rzecznik międzyrzeckiej policji.

Rowerzyści nie mogą korzystać z dróg ekspresowych oraz autostrad. Dotyczy to także przypadku poruszania się przez rowerzystę jedynie pasem awaryjnym lub poboczem.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi