Toyota Zielona Góra

Rząd luzuje obostrzenia. Kiedy zdejmiemy maseczki?

W środę, 28 kwietnia, podczas konferencji prasowej rząd przedstawił plan dotyczący odmrażania gospodarki oraz luzowania obostrzeń związanych z koronawirusem.

Od 1 maja będą obowiązywać takie same zasady bezpieczeństwa w całym kraju. Otwarte zostają otwarte salony fryzjerskie oraz kosmetyczne, możliwy będzie sport w obiektach na świeżym powietrzu (limit 50 osób), uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i na basenach przez dzieci i młodzież (do 50 proc. miejsc)

Od 4 maja nauka hybrydowa w klasach 1-3 szkół podstawowych. Otwarte zostaną galerie sztuki oraz muzea (1 os. na 15 mkw.). Otwarte zostaną sklepy budowlane, meblowe oraz galerie handlowe (1 osoby na 15 mkw.). Będą działać w ścisłym reżimie sanitarnym.

Nabożeństwa w kościołach w limicie 1 osoby na 15 mkw.

Od 8 maja ruszą hotele dla gości (do 50 proc. miejsc). Zamknięte będą jednak restauracje oraz strefy welness&spa.

Od 15 maja zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób musi jednak spać spadnie poniżej 15.

Otwarte zostaną ogródki restauracyjne z dystans społecznym i limitami osób na stolik. Otwarte zostaną kina oraz teatry na świeżym powietrzu (do 50 proc. miejsc).

Będzie można organizować przyjęcia okolicznościowe na zewnątrz z limitem do 25 osób, z dystansem między stolikami i limit osób na jeden stolik.

W szkołach podstawowe oraz średnie klasy 4-8 nauka w systemie hybrydowym.

Toyota Zielona Góra