Toyota Zielona Góra

Sekundy do tragedii w Zielonej Górze. Mercedesem mógł potrąci pieszego. Kierowca tego pożałował (FILM)

Na nagraniu widać mercedesa, który jadąc ul. Sulechowską w Zielonej Górze nie zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych.

Policjanci zielonogórskiej drogówki ukarali wysokim mandatem kierującego, który spowodował zagrożenie na drodze nie ustępując pierwszeństwa pieszemu i omijając autobus, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Mężczyzna dostał też 10 punktów karnych.

W poniedziałek, 4 kwietnia, do zielonogórskiej komendy został przesłany film z kamery samochodowej. Na nagraniu widać mercedesa, który jadąc ul. Sulechowską w Zielonej Górze nie zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych kiedy zatrzymał się tam autobus, żeby przepuścić przechodzące osoby.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierujący mercedesem był bardzo zaskoczony kiedy po południu odwiedzili go policjanci ruchu drogowego z zielonogórskiej komendy. – Kiedy zobaczył film nie było żadnych wątpliwości, że popełnił poważne wykroczenie drogowe – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł oraz dostał 10 punktów karnych za stworzenie zagrożenia na drodze. Nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na pasach i ominą pojazd, który przed przejściem się zatrzymał.

– Aroganckie i niebezpieczne zachowania kierowców na drodze bardzo często są na tyle bulwersujące, że świadkowie takich sytuacji decydują się powiadomić policjantów. Dzięki tym zawiadomieniom sprawcy wykroczeń mogą zostać skutecznie ukarani – podkreśla podinsp. Barska.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi