Skradzione w Gubinie audi warte 130 tys. zł znaleziono koło Jawora (FILM, ZDJĘCIA)

Kryminalni z gubińskiego komisariatu w piątek, 30 listopada, odnaleźli audi Q7 skradzione z terenu Gubina. Samochód jest wart ok. 130 tys. zł. Zatrzymane zostały dwie osoby z powiatu jaworskiego, którym postawiono zarzut kradzieży z włamaniem pojazdu. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

W nocy z 9 na 10 listopada doszło do kradzieży audi Q7. Zniknęło z parkingu w Gubinie. Sprawą zajęli się kryminalni gubińskiego komisariatu. Policjanci szybko wpadli na trop osób, które mogły stać za kradzieżą pojazdu.

Polecane  Zgwałcił 9-latkę. Więźniowie przez okna podają sobie numer celi, w której siedzi

W piątek, 30 listopada, na terenie powiatu jaworskiego policjanci odnaleźli audi. Samochód miał tablice rejestracyjne pochodzące od innego auta. Kryminalni zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież pojazdu.

Policjanci znaleźli między innymi zagłuszarkę sygnałów GPS, różnego rodzaju narzędzia używane do kradzieży pojazdów, dwa komplety tablic rejestracyjnych przypisane do innych samochodów oraz pudełko z marihuaną. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli rewolwer hukowy wraz z amunicją oraz replikę karabinu, które zostaną przesłane do biegłego z zakresu badań broni i balistyki, celem stwierdzenia czy na ich posiadanie wymagane jest zezwolenie.

Polecane  Potężny wybuch w bloku w Zielonej Górze. Ewakuacja przez petardę (ZDJĘCIA)

Zatrzymani to 32-latek i 31-letnia kobieta. Zostali przewiezieni do komendy w Krośnie Odrzańskim. W sobotę , 1 grudnia, przesłuchał ich prokurator. Oboje usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do audi. Mężczyzna dodatkowo usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Kobieta trafiła pod policyjny dozór. Wpłaciła również poręczenie majątkowe. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.