Skradzione w Gubinie audi warte 130 tys. zł znaleziono koło Jawora (FILM, ZDJĘCIA)

Kryminalni z gubińskiego komisariatu w piątek, 30 listopada, odnaleźli audi Q7 skradzione z terenu Gubina. Samochód jest wart ok. 130 tys. zł. Zatrzymane zostały dwie osoby z powiatu jaworskiego, którym postawiono zarzut kradzieży z włamaniem pojazdu. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

W nocy z 9 na 10 listopada doszło do kradzieży audi Q7. Zniknęło z parkingu w Gubinie. Sprawą zajęli się kryminalni gubińskiego komisariatu. Policjanci szybko wpadli na trop osób, które mogły stać za kradzieżą pojazdu.

W piątek, 30 listopada, na terenie powiatu jaworskiego policjanci odnaleźli audi. Samochód miał tablice rejestracyjne pochodzące od innego auta. Kryminalni zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież pojazdu.

Polecane  Pijany przyjechał ciężarówką do centrum dystrybucji Biedronki

Policjanci znaleźli między innymi zagłuszarkę sygnałów GPS, różnego rodzaju narzędzia używane do kradzieży pojazdów, dwa komplety tablic rejestracyjnych przypisane do innych samochodów oraz pudełko z marihuaną. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli rewolwer hukowy wraz z amunicją oraz replikę karabinu, które zostaną przesłane do biegłego z zakresu badań broni i balistyki, celem stwierdzenia czy na ich posiadanie wymagane jest zezwolenie.

Zatrzymani to 32-latek i 31-letnia kobieta. Zostali przewiezieni do komendy w Krośnie Odrzańskim. W sobotę , 1 grudnia, przesłuchał ich prokurator. Oboje usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do audi. Mężczyzna dodatkowo usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Kobieta trafiła pod policyjny dozór. Wpłaciła również poręczenie majątkowe. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.