Toyota Zielona Góra

Śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł. 29-latek ukrywał się, ale został zatrzymany

Śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł. 29-latek ukrywał się.

Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali 29-latka, który śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku nie udzielając pomocy. 29-latek został doprowadzony do prokuratury.

Do wypadku doszło w nocy, 5 maja, przed godziną 3.00 w miejscowości Zakręcie na drodze krajowej numer 17. Z ustaleń policjantów wynika, że prowadzącego rower mężczyznę potrącił samochód dostawczy. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy 66-latkoiw. Niestety życia 66-latka nie udało się uratować.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejscu wypadku policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Podczas czynności znaleźli elementy pojazdu. Zabezpieczyli także zapis z kamer monitoringu, który wskazywał, że sprawca jechał renault master.

Poszukiwaniem sprawcy wypadku zajęli się krasnostawscy kryminalni. Opublikowano zdjęcia z wizerunkiem sprawcy i pojazdu. Na podstawie ustaleń operacyjnych wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie wypadku.

Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Pojazd, którym prawdopodobnie spowodował wypadek, został znaleziony na posesji brata 29-latka.

Teraz 29-latkowi za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat więzienia.