Śmiertelny wypadek. Zginęła jedna osoba. Policja przypomina o ostrożności (ZDJĘCIA)

Do śmiertelnego wypadku doszło we wtorek, 30 lipca, na trasie koło Strzelec Krajeńskich. To było czołowe zderzenie seata i toyoty. Na miejscu zginął kierowca seata, 69-letni mężczyzna.  

Jakie były przyczyny wypadku wyjaśnia prowadzone w tej sprawie postępowanie. Około godziny 14.00 na prostym odcinku drogi doszło do czołowego zderzenia seata i toyoty. Dwie osoby z toyoty, małżeństwo w wieku 65 lat, nie doznały większych obrażeń, natomiast kierowcy seata, 69-letniego mężczyzny pomimo reanimacji nie udało się uratować.

Policja przypomina o ostrożności za kierownicą. – Nadmierna prędkość, zmęczenie za kierownicą i brak zdrowego rozsądku, to niezmiennie główne powody wypadków na drodze – mówi mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji. Wsiadając za kierownicę kierowcy zawsze i bezwzględnie powinni przestrzegać przepisów. To podstawa bezpieczeństwa na drodze. Pamiętajmy, aby wybierając się w dłuższą podróż odpowiednio wcześniej zaplanować trasę, zapoznać się z ewentualnymi utrudnieniami. Pamiętajmy o przerwach. Kilkugodzinna jazda może być na tyle męcząca, że spowoduje dużo wolniejsze rekcje kierowcy.

Polecane  Rozbił płot i uziemił śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Kierowca poszukiwany (FILM)

Kolejnym istotnym elementem jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, bo sprawny samochód, przy zachowaniu pozostałych zasad bezpieczeństwa, pozwoli nam bezpiecznie dojechać do celu. Oczywiście wypadki zdarzają się również w sytuacjach, kiedy kierowcy maja do przejechania kilka, czy kilkanaście kilometrów. Krótsza podróż nie zwalnia z przestrzegania przepisów i zachowania czujności za kierownicą. W tym przypadku zasady bezpieczeństwa są takie same.

Langner odszkodowania
Reklamy