Spotkali się nielegalne wyścigi. Policja wypisała aż 49 mandatów

Spotkali się nielegalne wyścigi

Podczas ostatnich dwóch weekendów na słubickich drogach odbyło się wydarzenie motoryzacyjne, którego główną atrakcją miały być nielegalne wyścigi samochodowe. Na miejscu w porę pojawili się policjanci, którzy ostudzili zapały młodych kierowców. Kolejny raz udaremnili organizację nielegalnych wyścigów ulicami miasta.

Policja zdobyła informacje o planowanym spotkaniu i wyścigach. W związku z tym słubiccy policjanci podczas ostatnich dwóch weekendów (26-27 marca i 2-3 kwietnia)  przeprowadzili swoje działania.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Skuteczna reakcja na nocne spotkanie kilkudziesięciu kierowców, mających zamiar ruszyć na ulice miasta by popisywać się „umiejętnościami” na słubickich drogach zakończyła się nałożeniem mandatów – mówi asp. Agnieszka Kaczmarek ze słubickiej policji.

Mandaty dostało 49 mandatów, w tym 31 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Ponadto mundurowi zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.

Policjanci przestrzegają wszystkich, którzy starają się zamienić jezdnię w tor wyścigowy, że brawura i brak umiejętności może skończyć się tragicznie, więc zdecydowane działania policjantów są niezbędne, aby na drogach było bezpiecznie. – Nie ma miejsca dla nieodpowiedzialnych zachowań na lubuskich drogach – mówi asp. Kaczmarek.

Toyota Zielona Góra