Sprawca śmiertelnego potrącenia 70-latka w Zielonej Górze był naćpany amfetaminą i ma zakaz prowadzenia (ZDJĘCIA)

Do śmiertelnego potrącenia w Zielonej Górze doszło w niedzielę, 30 sierpnia, na Trasie Północnej, na przejściu dla pieszych na wysokości skrętu w ul. Dekoracyjną. Sprawca był naćpany, ma też zakaz prowadzenia.

Mężczyzna został potrącony na pasach przez kierowcę hondy. Na miejsce wypadku została wezwana karetka pogotowia ratunkowego oraz zielonogórska policja. Ciężko ranny mężczyzna został zabrany do karetki. Miał między innymi bardzo poważne obrażenia głowy. Niestety, 70-letni potrącony mężczyzna zmarł w karetce.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sprawca potrącenia, 38-latek został zatrzymany przez policję i przewieziony na komendę. Okazało się, że sprawca był naćpany. – Badanie moczu kierowcy hondy wykazało u niego amfetaminę. Została mu pobrana krew do dalszych badań – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. 38-latek nie powinien również prowadzić samochodu. Od siedmiu lat ma decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień do kierowania. Do tego od roku 38-latek ma sądowy zakaz prowadzenia – mówi podinsp. Stanisławska.