Toyota Zielona Góra

Straszne. Koronawirus zabił nauczycielkę „ekonomika”

Katarzyna Dziuba zmarła w czwartek, 28 października

Katarzyna Dziuba zmarła w czwartek, 28 października. Nauczycielka żarskiego ekonomika miała koronawirusa. Uczyła matematyki oraz informatyki.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, rodzice oraz uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach na stronie szkoły żegnają Katarzynę Dziubę. Była wieloletnim pracownikiem Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach.

Na stronie szkoły czytamy – Jeszcze w piątek, przed zdalnym nauczaniem, mówiliśmy sobie: „Do widzenia”, „Spotkamy się wkrótce”. A wcześniej, że masz tyle do zrobienia:  musisz przygotować ciasto, krokiety do zamrażarki, bo Łukasz, Twój student, przyjedzie. Tyle jeszcze kartkówek, sprawdzianów. Benek kończy taras, a teraz, jesienią, tak pięknie w Twoim ogrodzie. Siostrzenicy trzeba pomóc z matmy. A…, kupiłaś jeszcze tablet graficzny, na którym będziesz wyjaśniała matematyczne wzory na zdalnym nauczaniu, zdążyłaś, tak się cieszyłaś tym zakupem. Tyle spraw…Tyle spraw…

Dzisiaj wiemy, że nie mamy już czasu- został nam zabrany w tak okrutny sposób. Nie spotkamy się już w pokoju nauczycielskim, w gabinecie 205, na korytarzu. Nie będziemy już rozmawiać o sprawach związkowych, nie będziesz walczyć o sprawy nauczycieli, nie będziesz dyskutować o prawach człowieka. Nigdy nie uciekałaś od trudnych tematów. Nie staniesz przy tablicy, by wytłumaczyć kolejne zadania, nie będziesz czekać na uczniów z dodatkowych zajęć, bo trzeba pomóc!

Ostatni Twój sms: „Cały czas jestem osłabiona…” Kasiu, teraz już śpisz spokojnie, swobodnie oddychasz, wypoczywasz, by stanąć przy tablicy w szkole Pana Boga!

Już teraz tak bardzo nam Ciebie brakuje…