Toyota Zielona Góra

Straszny wypadek. Ciężarówką przejechał kobietę na chodniku. Zginęła na miejscu. Kierowca usłyszy zarzuty

Potrącona przez ciężarówkę kobieta zginęła na miejscu

Do śmiertelnego wypadku doszło w środę, 21 kwietnia, na ul. Poznańskiej w Świebodzinie. Kobieta zginęła pod kołami ciężarówki. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje świebodzińska prokuratura rejonowa.

Kierujący wyjeżdżał ciężarówką z bramy jednej z posesji przy ul. Poznańskiej. Ustalono, że kierujący wyjechał z bramy, a następnie zatrzymał pojazd w połowie chodnika. W tym samym czasie chodnikiem przechodziła 89-letnie kobieta i omijała pojazd.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierujący ruszył jednak i potrącił kobietę. 89-latka upadek pod koła ciężarówki. Kierowca zatrzymał pojazd i wycofał żeby wydostać spod kół kobietę.

Na miejsce wezwano służby medyczne. Pomimo prowadzonej reanimacji kobieta zmarła na miejscu.

Śledztwo w sprawie wypadku nadzoruje świebodzińska prokuratura rejonowa. Zabezpieczono zapis z jednej z kamer zainstalowanych na budynku. – Prokurator po analizie materiału dowodowego zamierza przedstawić kierującemu zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

Ustalono, że ruszając i włączając się do ruchu nie upewnił się czy może to zrobić bezpiecznie. Pojazd zostanie poddany badaniom przez biegłych, w tym kabina pojazdu, celem ustalenia, czy piesza mogła być widoczna przez kierującego.

Zostanie również powołany biegły, który oceni zachowania kierującego oraz pieszej.

Toyota Zielona Góra