Szajka budowlańców i ochroniarzy okradała teren budowy drogi S 3

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mienie odzyskane i siedem osób zatrzymanych, to efekty kilkudniowych działań policjantów w związku z kradzieżami na terenie budowy trasy S 3. W przestępczy proceder, który trwał od 2010 r., zamieszani byli również ochroniarze.

Pierwszy przestępca wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej 6 października b.r. Policjanci z międzyrzeckiej drogówki w trakcie sprawdzania pojazdu znaleźli kanistry wypełnione olejem napędowym oraz wąż do jego spuszczania. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do kradzieży paliwa z koparki stojącej przy budowie trasy S 3.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W toku wykonywanych czynności policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że Łukasz G. kilkukrotnie sam kradł paliwo z koparki, ale również kupował olej napędowy od pracowników firmy budującej trasę. Policjanci podczas działań operacyjnych ustalili również, że w przestępczy proceder byli zamieszani także pracownicy firmy ochroniarskiej zatrudnionej przy budowie trasy S3, którzy otrzymywali paliwo w zamian za to , że nie informowali policji o dokonywanych kradzieżach.

Kolejne ustalenia doprowadziły do Roberta L., który w przeciwieństwie do poprzedników kradł z terenu budowy materiały budowlane. Podczas przeszukania jego pomieszczeń gospodarczych policjanci ujawnili i zabezpieczyli m.in. płyty chodnikowe, siatkę ogrodzeniową oraz kostkę brukową.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Do chwili obecnej w sprawie zatrzymano i przedstawiono zarzuty siedmiu osobom. Podczas przeszukania zajmowanych przez podejrzanych pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawniono i zabezpieczono ponad trzy tysiące litrów oleju napędowego, węże gumowe, puste beczki i plastikowe kanistry oraz materiały budowlane.

Proceder kradzieży materiałów budowlanych oraz paliwa na budowie trasy S3 trwał od 2010 r, czyli od rozpoczęcia budowy odcinka Świebodzin-Gorzów i uczestniczyli w nim również inni pracownicy firm oraz pracownicy firm ochroniarskich. Grozi im za to kara do pięciu lat więzienia.

Toyota Zielona Góra