Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Złodziej samochodów uciekał policji

Strzeleccy policjanci odzyskali skradzionego w Niemczech volkswagena tourana o wartości około 24 tys. zł. Kierowca zatrzymany do kontroli usiłował uciekać, lecz został zatrzymany przez policjantów w pościgu. Wczoraj sąd na miesiąc aresztował mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w piątek 12 października 2012 r. Policjanci z drogówki w Strzelcach Krajeńskich pełnili służbę na terenie miejscowości Zwierzyn. Około 10.00 zauważyli jak w ich kierunku z nadmierną prędkością zbliżają się dwa pojazdy, z których jeden był holowany. Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli samochody, dając wyraźne znaki i wskazując miejsce, w którym należy się zatrzymać.

Kierowca osobowego seata, który holował volkswagena tourana, włączył kierunkowskaz dając znak, że się zatrzymuje. Kiedy jednak zbliżył się do miejsca, w którym stali funkcjonariusze, gwałtownie przyśpieszył. Policjanci, widząc takie zachowanie, natychmiast ruszyli w pościg. Kiedy okazało się, że na drodze seata stoi duży pojazd ciężarowy, a z naprzeciwka nadjeżdża inny samochód, kierowca gwałtowanie zahamował, po czym ponownie gwałtownie ruszył.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Okazało się, że kiedy kierowca seata gwałtownie ruszył zerwała się linka holownicza i touran wraz z kierowcą został na środku jezdni. Kierowca seata z dużą prędkością oddalił się w nieznanym kierunku. W momencie kiedy funkcjonariusze dojeżdżali już do volkswagena kierowca gwałtownie wyskoczył z pojazdu i zaczął uciekać w kierunku pobliskiej szkoły, pokonując ogrodzenie, a następnie próbował ukryć się na terenie niedalekiej posesji.

Jeden z policjantów ruszył w pościg biegnąc za mężczyzną ponad pół kilometra, drugi odciął uciekającemu drogę ucieczki. Mężczyzna został zatrzymany, kiedy próbował schować się w krzakach.

Po doprowadzeniu do radiowozu mężczyznę przewieziono do policyjnej izby zatrzymań. Ma 20 lat i jest mieszkańcem gminy Zwierzyn. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że auto ,którym jechał, zostało skradzione w Niemczech dwa dni wcześniej.

W sobotę mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. W niedzielę strzelecki sąd zdecydował, że 20-latek najbliższy miesiąc spędzi w areszcie. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Samochód został zabezpieczony przez funkcjonariuszy na policyjnym parkingu. Pokrzywdzonym jest obywatel Niemiec. Po wykonaniu niezbędnych czynności przez policję, pojazd trafi do prawowitego właściciela.

Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl