Szedł ulicą z nożem w ręku, krwawił. Policjant musiał do niego strzelać (ZDJĘCIA)

Pacjent w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poznańskim Antoninku w czwartek, 3 czerwca. Policjant musiał strzelać do  niezrównoważonego psychicznie mężczyzny z nożem w ręku.

Mieszkańcy Antoninka zaalarmowali policję widząc mężczyzna idącego ulicą z nożem w ręku. Chodząc ulicami mężczyzna zachowywał się dziwnie. Krzyczał. W dodatku mężczyzna krwawił. Na miejsce szybko dojechał patrol prewencji.

Policjanci zobaczyli mężczyznę na ul. Gorzysława. Nie reagował na polecenia wydawane przez policjantów. Cały czas miła nóż w ręku. W końcu sytuacja była na tyle niebezpieczna, że policjanci musieli użyć broni.

Agresywny mężczyzna został postrzelony w nogę oraz w brzuch. Po obezwładnieniu policjanci udzielili mu pierwszej pomocy i na miejsce wezwali karetkę pogotowia ratunkowego. Medycy długo walczyli o życie postrzelonego mężczyzny.

Jak informuje poznańskie pogotowie ratunkowe „zespół karetki, który dotarł na miejsce udzielał pomocy pacjentowi z licznymi ranami postrzałowymi ciała. Heroiczna walka o życie mężczyzny zakończyła się sukcesem i ustabilizowanego pacjenta w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala.

Ranny został również policjant. Jemu również medycy pomocy udzielili.