Sześciu kierowców straciło prawa jazdy w jeden dzień

Nowosolscy policjanci zatrzymali prawo jazdy aż sześciu kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Teraz nie będą mogli prowadzić samochodów przez najbliższe trzy miesiące.

Tylko w niedzielę, 17 czerwca, aż sześciu kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość. – Konsekwencją tego nieodpowiedzialnego zachowania było zatrzymanie uprawnień do kierowania na okres trzech miesięcy, mandat i punkty karne – mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji

Działania nowosolskich policjantów pozwalają wyeliminować z dróg kierowców stwarzających zagrożenie, a tym samym wpływają na bezpieczeństwo nas wszystkich. Efektem końcowym nieprzemyślanego zachowania kierowcy będą poważne konsekwencje karne i finansowe.

Polecane  Policja jest na tropie zwyrodnialca, który skatował i żywcem zakopał psa koło Borowca

Policjanci przypominają, że od wielu lat nadmierna prędkość stanowi główną przyczynę wypadków drogowych w całym kraju. Dlatego mundurowi ponawiają apele o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach. Nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą przyczynić się do tragedii.

Funkcjonariusze zachęcają też do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i zgłaszania o nieprawidłowościach i naruszeniach prawa. Wszystkie sygnały od internautów są przez policjantów skrupulatnie sprawdzane. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi podejmują czynności mające na celu wyeliminowanie danego zagrożenia.

Polecane  Żywcem zakopał skatowanego psa. Marcin "Różal" Różalski podbija nagrodę do 30 tys. zł za wskazanie sprawcy

– Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych. Rozwaga, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunek dla innych kierowców – to hasła, które powinny towarzyszyć przy każdej podróży – mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska