Toyota Zielona Góra

Tir wjechał pod pociąg wiozący gaz. Szlabany były otwarte (ZDJĘCIA)

fot. Czytelnik Shauek

Do wypadku doszło we wtorek, 19 czerwca, nocą w Połupinie pod Krosnem Odrzańskim. Pociąg przewożący gaz uderzył w naczepę zjeżdżającej z przejazdu ciężarówki. Rogatki były uniesione. Przejazd jest zablokowany.

Do zdarzenia doszło około godz. 2.00 w nocy. Kierowca ciężarówki jechał ulicą w Połupinie w kierunku Krosna Odrzańskiego. Wjechał na przejazd kolejowy. – Szlabany były podniesione – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim. Kiedy ciężarówka zjeżdżała została uderzona w naczepę przez pociąg przewożący gaz. Staranowana naczepa została roztrzaskana.

Na miejsce przyjechały służby ratunkowe. Dojechali strażacy zawodowi oraz jednostka OPS Dąbie. Dojazd do zablokowanego przejazdu został zamknięty z obu stron. Nie doszło do wycieku gazu z cystern ciągniętych przez pociąg.

Na miejscu cały czas pracują policjanci. Na szczęście nikomu nic się nie stało.  Kierowca ciężarówki i dróżnik byli trzeźwi. Jak doszło do zdarzenia? – Trwa ustalanie przebiegu zdarzenia – mówi asp. szt. Kulka.

Przejazd będzie zablokowany przynajmniej do południa. Do Krosna Odrzańskiego można wjechać drogą od strony Gubina.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl