Toyota Zielona Góra

Szybka akcja policji. Bandzior był zaskoczony. „Łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego szefa gangu dilerów (FILM)

Mężczyzna był tak zaskoczony, że nawet nie zdążył pomyśleć o tym, żeby stawiać opór

„Łowcy głów” zatrzymali 32-letniego gorzowianina, który od marca był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna ma do odbycia karę 5 lat więzienia za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się handlem narkotykami na szeroka skalę.

Na 32-letnim gorzowianinie ciążył wyrok za sprawę, która toczyła się przed organami  ścigania w 2017 r. Mężczyzna ten występował w niej jako główny podejrzany. Usłyszał wówczas zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości narkotyków. W maju 2019 r. akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu w Gorzowie, a rok później zapadł wyrok.
W międzyczasie środek zapobiegawczy dla 32-latka z tymczasowego aresztowania został zamieniony na dozór. Od marca br. 32-latek ukrywał się. Był poszukiwany był przez gorzowski sąd okręgowy listem gończym.

Do akcji poszukiwawczej włączyli się zatem policjanci kryminalni z komendy wojewódzkiej w Gorzowie. – Konkretnie ci, którzy na tropieniu osób poszukiwanych znają się najlepiej, gorzowscy „łowcy głów” – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Poszukiwany często zmieniał swoje miejsce pobytu na terenie kraju. Zatrzymanie odbyło się szybko, 12 kwietnia, w Świebodzinie. – Mężczyzna był tak zaskoczony, że nawet nie zdążył pomyśleć o tym, żeby stawiać opór – zaznacza podinsp. Maludy. Teraz najbliższe 5 lat spędzi za kratkami.

Zostań kierowcą bolta