Tak kierowcy parkują na ścieżce dla rowerzystów w Zielonej Górze. Górski: – To buractwo (ZDJĘCIE CZYTELNIKA)

Tak nie może być. Ścieżka dla rowerów to nie parking.

Kierowcy parkując przy dworcu PKP swoje samochody stawiają ja na ścieżce dla rowerzystów całkowicie blokując przejazd. Przypominamy, to ścieżka dla rowerów nie parking.

Napisał do nas oburzony czytelnik. Wskazał problem blokowanie ścieżki dla rowerów przy dworcu PKP. Kierowcy  systematycznie parkują na drodze dla rowerzystów.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W sobotę, 18 marca, zablokowali ja kierowca mercedesa na nowosolskich numerach rejestracyjnych oraz seat na zielonogórskich tablicach. Samochody całkowicie zablokowały ścieżkę dla rowerzystów. Ci musieli wjeżdżać na ulicę, żeby je ominąć.

Tak nie może być. Ścieżka dla rowerów to nie parking. – To nie tylko bagatelizowanie rowerzystów, ale również kompletny brak szacunku i kultury tych kierowców – pisze nasz czytelnik.

Czytaj teżNapad na Żabkę w Zielonej Górze. Bandyta miał nóż (ZDJĘCIA)

– Blokowanie drogi dla rowerów to buractwo. Stowarzyszenie Rowerem do przodu prześle zdjęcia do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze w celu ukarania osoby, która zablokowała ruch rowerowy. Takich cwaniaków można nauczyć porządku tylko mandatami i utratą czasu na przesłuchania na komisariacie – mówi radny Robert Górski, prezes stowarzyszenia Rowerem do Przodu.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl