Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

75-latek chciał zamordować żonę. Uderzył ją młotkiem głowę i dźgał nożem

Na trzy miesiące do aresztu trafił 75-letni mieszkaniec gminy Czermin, który usiłował zamordować żonę. Uderzył ja młotkiem w głowę i ranił nożem w okolicę ucha i dłoni. Policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Grozić mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia w jednej z miejscowości w gminie Czermin (woj. podkarpackie). Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 75-latek wszedł do kuchni, w której była jego żona. Tam nagle uderzył ją młotkiem w głowę, a następnie ugodził nożem kilkakrotnie w ucho i dłoń.

Słysząc krzyki kobiety i wołanie o pomoc, na ratunek ruszył jej syn, który znajdował się w domu. Obezwładnił 75-latka wezwał pomoc.

75-latek chciał zamordować żonę

Żona sprawcy z urazem głowy, ucha i szyi została hospitalizowana, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 75-latek został zatrzymany przez policjantów, a następnie trafił do policyjnego aresztu.

Czytaj teżNauczyciel pedofil z podstawówki w Zielonej Górze skazany. Szokujące jak zbliżał się do ofiary

Mężczyzna był trzeźwy. Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty. Na wniosek prokuratury, sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl